Mamy przyjemność zaprosić na konferencję pt. „Ecology in a Changing World”, która odbędzie się 23-25 marca 2019 r. w Centrum Nauk Biologiczno Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie.

Do udziału zapraszamy przede wszystkim doktorantów prowadzących podstawowe badania nad ekologią roślin, zwierząt i mikroorganizmów, jak również zajmujących się ekologią konserwatorską i restytucją oraz biogeochemią. Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

W trakcie konferencji odbędzie się walne zebranie Polskiego Towarzystwa Ekologicznego (PTEkol). Zapraszamy do udziału w zebraniu i dołączenia do Towarzystwa.

Rejestracja trwa do 28 lutego 2019 przez formularz na stronie konferencji:

Komitet Organizacyjny

Ecology in a Changing World PhD Student Conference

Dołącz do interdyscyplinarnego zespołu naukowców, pracujących w Pamirze Wschodnim (Tadżykistan).

Zapraszamy na studia doktoranckie dotyczące wpływu roślin poduszkowych na skład ilościowy i jakościowy akumulowanej glebowej materii organicznej w glebach inicjalnych i pustynnych w krajobrazie wysokogórskim klimatu suchego.

szczegóły TU i TU (English version)

Kontakt
dr hab. Małgorzata Suska-Malawska prof. UW   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

29 listopada 2018 odbędzie się seminarium na którym prof. dr hab. Szymon Malinowski z Wydziału Fizyki UW, fizyk atmosfery i współtwórca portalu naukaoklimacie.pl wygłosi referat pod tytułem 1,5 stopnia, czyli co oznacza dla nas raport specjalny IPCC? Po seminarium dyskusja na temat raportu specjalnego opublikowanego miesiąc temu przez Intergovermnental Panel for Climate Change  na temat ocieplenia klimatu o 1,5 stopnia C. Zaprasza dr hab. Wiktor Kotowski.

29 listopada, godz. 14.00 budynek CNBCh, aula B.

W ostatni piątek, 11 stycznia 2019 roku odbyła się ósma już edycja "Nocy Biologów", cyklicznej imprezy odbywającej się w 34 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Wydzial Biologii UW, jak co roku odwiedziło kilka tysięcy zainteresowanych osób.

Nasz Zakład reprezentowali, prowadząc wykłady: dr Halina Galera, dr. hab. Iwona Jasser, dr Monika Mętrak, dr Łukasz Kozub, dr hab. Wiktor Kotowski.  Doktoranci naszego Zakładu: mgr Małgorzata Sandzewicz, mgr Nataliia Khomutowska, mgr Łukasz Łach prowadzili warsztaty. Przygotowaliśmy również stoisko dotyczace zagadnień torfowiskowych.

Szczegółowy program tegorocznej Nocy Biologów na Wydziale Bioligii i w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych znajduję się w linku:

Dr hab. Wiktor Kotowski zaprasza na wykład dr Hanny Silvennoinen, 19 grudnia 2018, 13:00, CNBCh, Aula B

Szanowni Państwo,
kontynuując wątek zmian klimatu, ale tym razem od naszej mokradłowej perspektywy, chciałbym serdecznie zaprosić na wykład dr Hanny Silvennoinen pt. "Peatlands and Climate Change: global challenge from Arctic to the Tropics."

H. Silvennoinen pracuje w Norwegian Institute for Bioeconomy Research, gdzie zajmuje się biogeochemią gleb organicznych oraz cyklami węgla i azotu w torfowiskach. Obecnie gości u nas w ramach Visiting Professor Programme Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Wykład odbędzie się w najbliższą środę, o godzinie 13.00, w CNBCh

Wiktor Kotowski

Drodzy Współpracownicy,
Wszystkich wracających do pracy po wakacjach serdecznie zapraszam na seminarium na temat degradacji i ochrony torfowisk w czwartek 4 października o godz. 14.30, sala 3.29, budynek CENT, na którym wystąpią nasi goście z Uniwersytetu w Wiedniu - prof. Stephan Glatzel oraz prof. Gareth Clay (aktualnie UV, poza tym też University of Manchester). Korzystając z przystanku w Warszawie po drodze nad Biebrzę i Rospudę, zgodzili się przedstawić następujące wykłady:

S. Glatzel: Biotic and abiotic degradation indicators of an Alpine peat bog.
G. Clay: Land use management on UK peatlands and its environmental consequences.

Dodam, że obydwaj prelegenci są geografami fizycznymi, a nie biologami, co może zapowiadać ciekawą dyskusję z naszą grupą.
pozdrawiam serdecznie - Wiktor